זיהוי אקורדים בשמיעה

בתרגיל זה יש לזהות בשמיעה אקורד יחיד. להתחלת התרגול, מבית היוצר של ריצ’י אדמס, הקליקו על כפתור ה-START הירוק. להסבר המשיכו לקרוא.

כפתור התחלה

1. האקורדים מחולקים לשתי קטגוריות: משולשים (Triads) וספטאקורדים (Seventh Chords). כדי לבחור את האקורדים שאנו מעוניינים להשוות ביניהם, יש לסמנם ב”וי” בחלקו השמאלי של המסך. לדוגמה, בתמונת המסך הבאה מסומנים ארבעה אקורדים משולשים: מז’ור, מינור, מוגדל ומוקטן. לחיצה נוספת על ה”וי” תבטל אותו.

זיהוי אקורדים בשמיעה2. לאחר הבחירה במרווחים הרצויים, יש ללחוץ בתפריט הימני על New Chord כדי להתחיל את התרגול. המחשב ישמיע אקורד, ולאחר שזיהינו מהו - יש ללחוץ על שמו. אם הזיהוי נכון, יושמע האקורד הבא. זיהוי לא נכון יגרור הודעת שגיאה ובה תופיע התשובה הנכונה. להשמעה חוזרת לחצו בתפריט מימין על Play Again.

3. שימו לב לאפשרות ה- Play Mode בתפריט למטה. לחיצה עליה מחליפה בין שני מצבים: אקורד בו-זמני (צלילי האקורד מושמעים בו-בזמן), אקורד מפורק (ארפג’: צלילי האקורד מושמעים בזה אחר זה).

                                                              אקורד בו-זמני                אקורד מפורק (ארפג’)            
                                                                                                                    

 ניתן לשנות את ה-Play Mode בהאזנה לאותו האקורד. לדוגמה: אם הושמע אקורד בו-זמני ואיננו מצליחים לזהותו, נשנה את ה-Play Mode כדי לשמוע את אותו האקורד כארפג’, כלומר צליליו יושמעו בזה אחר זה.

4. בתפריט מימין, לחיצה על Inversions (באנגלית: “היפוכים”) מאפשרת השמעת אקורדים יסודיים בלבד (Off) או יסודיים והיפוכיהם (On).

Comments are closed.