זיהוי מרווחים בשמיעה

להתחלת התרגול, מבית היוצר של ריצ’י אדמס, הקליקו על כפתור ה-START הירוק. להסבר המשיכו לקרוא.

כפתור התחלה

1. כדי לבחור את המרווחים שאנו מעוניינים להשוות ביניהם, יש לסמנם ב”וי” בחלקו השמאלי של המסך. לדוגמה, בתמונת המסך הבאה מסומנים שני מרווחים: סקונדה קטנה וסקונדה גדולה. לחיצה נוספת על ה”וי” תסיר  את המרווח ממאגר המרווחים המושמעים.

השוואה בשמיעה בין סקונדה קטנה וגדולה

לא מכירים את שמות המרווחים באנגלית?
הקליקו על התמונה להסבר

2. לאחר הבחירה במרווחים הרצויים, יש ללחוץ בתפריט הימני על New Interval כדי להתחיל את התרגול. המחשב ישמיע מרווח, ולאחר שזיהינו מהו - יש ללחוץ על שמו. אם הזיהוי נכון, יושמע המרווח הבא. זיהוי לא נכון יגרור הודעת שגיאה ובה תופיע התשובה הנכונה. להשמעה חוזרת לחצו בתפריט מימין על Play Again.

3. שימו לב לאפשרות ה- Play Mode בתפריט למטה. לחיצה עליה מחליפה בין שלושה מצבים: מרווח הרמוני (שני הצלילים מושמעים בו בזמן), מרווח מלודי (שני הצלילים מושמעים בזה אחר זה), וגם מרווח שמושמע כמלודי וכהרמוני.

                                                              מרווח הרמוני                מרווח מלודי           מלודי ואחריו הרמוני            
                                                                                                     

 ניתן לשנות את ה-Play Mode בהאזנה לאותו המרווח. לדוגמה: אם הושמע לנו מרווח הרמוני ואיננו מצליחים לזהותו, נוכל לשנות את ה-Play Mode כדי לשמוע את אותו המרווח כמלודי, כלומר שני צליליו יושמעו בזה אחר זה.

4. אם בחרנו במרווח מלודי (כלומר באחת משתי האפשרויות שמשמאל), נוכל לבחור את כיוונו באמצעות  לחיצה על Direction בתפריט הימני. הכיוונים האפשריים הם: למעלה, למטה, וגם חילוף אקראי בין שניהם.

Comments are closed.